English Czech German
U GOTICKÉHO DVOJČETE CENÍK INFORMACE CYKLOTOULKY GALERIE

Apartmán U Gotického dvojčete

VYBAVENÍ


Nově zrenovovaný romantický apartmán U Gotického dvojčete o rozloze 37 m² s klenutými křížovými stropy se nachází v samotném klidném historickém centru Litoměřic v přízemí domu. Přístup do apartmánu je z Jezuitské ulice čp.12/ 4 průchodem do vnitřního nádvoří.

K základnímu vybavení apartmánu patří dvoulůžko 180 x 200cm, ústřední topení, Free Wi-Fi, TV Smart obrazovka připojená k internetu + možnost připojení PC ( HDMI,USB), jídelní stůl a sedací souprava pro dvě osoby.

Dále je apartmán vybaven kuchyňským koutem s lednicí, sklokeramickou varnou deskou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, odsavačem par a nádobím na vaření. Koupelna se sprchovým koutem a WC o rozloze 1,5 m². Ručníky, povlečení, fén a toaletní papír.

Technické zázemí apartmánu je vybaveno vysoušečem k sušení prádla a možností uložit dvě kola. Vhodné i pro cyklisty.

Apartmán je nekuřácký!

OKOLÍ


V těsném sousedství se nachází historické Parkány s výhledem do krajiny, centrální Mírové náměstí, Salva Guarda, městská historická sklepení, Jezuitský kostel zvěstování P.Marie a Děkanský kostel všech svatých , historické domy, katedrála na Dómském náměstí, divadlo, galerie, muzeum, ostrov s klidovou zónou a jedním z nejkrásnějších letních koupališť v ČR.

Parkování možné na blízkém Mírovém náměstí 150m. Bez poplatku Po-Pá od 18-08 , So+Ne zdarma.

7 minut pohodlné chůze od vlaku i autobusu, 2 minuty od cyklostezky Labe.

Možnost snídaně v přilehlých kavárnách na náměstí.

HISTORIE


Gotické dvojče je nejstarším zachovalým měšťanským domem z 2. poloviny 15. století. Tento pozdně gotický dům má dvojitý štít a uvnitř v patře se nachází unikátní rozlehlá renesanční srubová místnost. Objekt byl opraven r. 1984 a nachází se ve dvorním traktu. Dnes se zde nachází nově otevřená galerie, která spadá do správy Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích.

Samotný apartmán se nachází v přízemí domu, jež bylo původně hospodářským křídlem Gotického dvojčete. Výstavbu tohoto domu lze datovat do 60. - 70. let 16. století. Zaklenutí přízemí a přístavbu obytného patra datujeme do období po třicetileté válce. Nyní je nově zrekonstruovaný po celkové opravě v r. 2018.

MAPA